Dávajte a prijímajte

Hovorí sa, že čo dáš, to dostaneš. Mnoho ľudí má však skúsenosť s tým, že dávajú v dobrom a ono to k nim nie a nie prísť späť. Ako je to teda v skutočnosti?

Tomuto zákonu mnohí hovoria aj zákon akcie a reakcie. Každá akcia vyvolá reakciu. Akcia - to, čo dáte, reakcia - to, čo dostanete. A je to skutočne tak.

Dávanie a prijímanie sú dve strany rovnakej mince a jedna by bez druhej nemohla existovať. Keď dávate a druhá strana neprijíma, nemôže prebehnúť proces dávania a prijímania. Rovnako tak aj keď chcete prijať, musí byť zákonite prítomné dávanie.

Chyba, ktorú robí väčšina ľudí, je v tom, že očakávajú, že sa im dané vráti z rovnakého zdroja alebo v rovnakej forme: "Ty, ktorému robím všetky tieto láskavosti, ty mi to musíš vrátiť a chcem to naspäť v tejto konkrétnej forme."

Takto to ale nefunguje.

To, čo dávate, sa vám môže vrátiť a často sa aj vráti od úplne inej osoby, z inej strany alebo v nečakanej podobe. Napríklad odmena za nadčasy v práci nemusí prísť v podobe zvýšenia platu, či odmien, ale v podobe príležitosti, či podnikateľského nápadu od úplne inej osoby. Pokiaľ sa však zaseknete v očakávaní konkrétnej formy od konkrétnej osoby, nemusíte si všimnúť to dobro, ktoré k vám príde.

Preto, keď tento mesiac budete dávať, držte si otvorenú myseľ a nechajte vesmír, aby vám priniesol dobro v akejkoľvek forme z akejkoľvek strany.

Čo robiť:
  • Prečítajte si úlohu v diári na tento mesiac

    …a začnite dávať bez toho, že by ste niečo očakávali naspäť.

  • Stiahnite si obrázok s afirmáciou

    Ak chcete trvalú zmenu, nestačí len zmeniť to, čo robíte. Musíte zmeniť aj to, akým spôsobom premýšľate o čase a o tom, koľko ho máte. Na to vám poslúži afirmácia.

Bonusy