Vytvorte si nový úspešný zvyk

Podľa istej štúdie na Duke University sa ukázalo, že až 40 % toho, čo ľudia bežne robia, nezávisí od ich rozhodnutia. Robia to zo zvyku. To je dosť nebezpečné, pretože keď robíme veci zo zvyku, menej premýšľame.

Táto štúdia sa týkala len činností. Som si istý, že keby skúmali, koľko myšlienok nám chodí hlavou len tak zo zvyku, prišli by k podobnému a možno aj väčšiemu číslu.

Otázka je:

Pomáhajú vám vaše zvyky dostať sa bližšie k tomu, čo chcete alebo vám v tom zabraňujú?

Tento mesiac sa pozrieme bližšie na naše zvyky a začneme pracovať na jednom zvyku, ktorý nás bude posúvať bliźšie k tomu, čo chceme.

Čo robiť:
  • Rozhodnite sa, čo bude vaším novým zvykom

    Váš nový zvyk by mal byť niečo, čo by ste chceli vniesť do svojho života, nie niečo, čoho by ste sa chceli zbaviť. Zároveň by to malo byť niečo, čo vám pomôže získať to, čo chcete a žiť život, aký chcete.

  • Berte to ako hru a nájdite si spoluhráča

    Zvyk si vypestujete ľahšie, keď budete mať pri sebe niekoho, kto vás bude podporovať, kontrolovať a keď treba, tak aj postrčí, aby ste urobili to, čo ste sľúbili. Nájdite si takého človeka.

  • Začnite v malom

    Veľa ľudí robí chybu v tom, že si na seba naložia viac, ako vedia dlhodobo uniesť. Na začiatku ide o to, aby ste získali presvedčenie, že to dokážete. Začnite preto v malom a postupne sa ľahko dopracujete k želanému zvyku.

Bonusy